MERCEDES-BENZ 260SE Z 1990R

Klasyczna wersja Mercedesa, trzydrzwiowa wersja tego modelu opatrzona symbolem SEC wystąpiła w filmie „Odwróceni” jak również „Świadek koronny”, gdzie za kierownicą siedział Robert Więckiewicz. Prezentowany model wyposażony jest w sześcio cylindrową jednostkę o pojemności 2.6L, która generuje 170KM. 

Niestety przez poprzedniego właściciela samochód został rozebrany i nieumiejętnie naprawiany, czego skutkiem jest liczna korozja, duże ilośći szpachlówki, a także całe ilości zużytego preperatu „bitex”. Naprawa nie została dokończona i samochód trafił pod chmurkę na kilkanaście lat po czym znalazł swojego nowego właściciela, który się nim zaopiekował i szykuje kuracje odmładzającą. Głównym założeniem właściela jest doprowadzenie nadwozia aby właściciel mogł pochwalić się gwiazdą.

Po wstawieniu nowej łatki, połączenia zostaną wyszlifowane i pocynowane, dzięki temu nie wystąpi w tych miejscach rdza bo cyna nie koroduje. Progi również wymagały naprawy, miejsce na umieszczenie oryginalnego lewarka Mercedesa niewiele zostało. W tylnym błotniku była już wymieniana reperaturka, która była przyspawana w czterech punktach (dosłowanie tylko cztery zgrzeiny) a łączenie zostało obficie zaszpachlowane. Po oderwaniu w rękach pozostałości reperaturki odkryte zostały duże pokłady korozji.

Ostatnie wpisy